Jak inwestować pieniądze w reklamę nieruchomości?


W powszechnym mniemaniu uważa się, że sukces sprzedaży nieruchomości wynika wyłącznie z jej lokalizacji konkurencyjnej ceny. Oczywiście dobra lokalizacja potrafi sprzedać inwestycję przy minimalnych kosztach marketingowych, należy jednak i tak podejmować działania mające na celu wyróżnienie oferty na tle innych. Nie każda jednak inwestycja ma świetną lokalizację oraz konkurencyjne ceny.

 

Sukces sprzedaży takiej nieruchomości w dużej mierze zawdzięcza się skutecznemu marketingowi nieruchomości i dobrze sprofilowanej reklamie.

Reklama nieruchomości – informacje dotyczące kampanii

Na co jednak wydawać pieniądze jeśli chodzi o reklamę nieruchomości? Co jest skuteczne? Co zapewni sprzedaż? Tutaj nie ma jednej odpowiedzi. Ktoś powie, że najskuteczniejsza jest reklama w Google i na Facebooku, ktoś inny, że portale „nieruchomościowe” albo Outdoor, albo prasa. Każdy pewnie ma inne doświadczenia a często też swój interes w tym aby środki alokować w wybrane medium. Najnowsze badania skuteczności reklam na rynku nieruchomości upewniają w przekonaniu, że podczas planowania reklamy w internecie i nie tylko bardzo ważne jest zróżnicowanie źródeł oraz czas, a nieruchomość dzięki odpowiedniej reklamie sama znajdzie swoich klientów.

Sprzedaż nieruchomości a skuteczna reklama.

Niestety wielu deweloperów a niestety także wiele agencji nie zna tak naprawdę skuteczności poszczególnych działań. Z doświadczenia wiem, że większość raportów przesyłanych deweloperom przez agencje zawiera dane na temat tego ile było wyświetleń reklam, kliknięć i wysłanych formularzy ze strony (konwersji). To jednak zdecydowanie za mało aby określić, które media „sprzedają mieszkania”. W dzisiejszych czasach możesz w bardzo prosty sposób przeznaczyć dużą ilość środków finansowych na reklamy, które w ostatecznym rozrachunku nie przyprowadzą do Ciebie klientów.

Co brać pod uwagę przy reklamie nieruchomości

Co zatem powinniśmy mierzyć aby mieć jak najlepszy obraz skuteczności różnych kanałów marketingowych? Odpowiedzi poniżej:

  • Powinniśmy mierzyć konwersje telefoniczne. Musimy wiedzieć, skąd na stronę trafiła osoba, która zadzwoniła. Te leady często są najlepsze jakościowo.
  • Powinniśmy wiedzieć, które media dają leady lepszej jakości, szczególnie które sprzedają. Można to zrobić z pomocą CRM ale nie jest to konieczne. Można skorzystać także z darmowych narzędzi, trzeba tylko wiedzieć jak.
  • Testować, testować i jeszcze raz testować. Sprawdzajmy skuteczność różnych mediów w reklamie nieruchomości ale warto dać nieco czasu na emisję reklam. Zbyt wiele firm wyciąga niewłaściwe wnioski po tym jak reklama po 2 tygodniach przynosi niezadowalające rezultaty. Często na efekty trzeba czekać jednak 2-3 miesiące, szczególnie w przypadku sprzedaży nieruchomości.